A legjobb online élmény érdekében cookie-kat használunk. Tekintse meg cookies szabályzatunkat.

IPhone-os átverős appok, szevasztok!

Gyakori tévhit, hogy az iPhone-tulajdonosoknak egyáltalán nem kell kártevőktől tartaniuk, mert az Apple mobiljai egyáltalán nincsenek veszélyben. Bár valóban jóval kedveltebb terep még ma is az Android a hekkerek körében, szó sincs arról, hogy kizárólag ezen a platformon próbálkoznának. A New York Times például arról ír, hogy az ünnepekhez közeledve az utóbbi hetekben elszaporodtak az iOS alkalmazásboltjában a kamu appok, amelyek valódi márkák mögé bújva próbálják átverni a felhasználókat.

 
A kényelmesebb vásárlást ígérő átverős appok egy része viszonylag ártalmatlan, csak idegesítő reklámokkal bombázza a felhasználót vagy hamisítványokat árul. A komolyabban viszont továbbviszik az átverést, és a "vásárláshoz" elkérik a bankkártyaszámot és más személyes adatokat is, vagy egyszerűen kártevőt telepítenek a telefonra, hogy adatokat lopjanak vagy lezárják a mobilt.

Az ilyen veszélyes appok nagyrészt Kínából származnak, ami nem meglepő, az viszont már inkább, hogy gond nélkül átcsúsztak az Apple elvileg a riválisénál jóval szigorúbb előzetes ellenőrzésén, amelyen minden alkalmazásboltba kerülő appnak át kell esnie. Van, hogy egyszerűen nem szúrja ki őket a szűrés, de olyan is előfordul, hogy az engedélyezés után változtatják meg a tartalmukat.

Az Apple így is folyamatosan irtja ezeket a kamu appokat utólag is, például a New York Times érdeklődése után is kigyomláltak egy nagyobb adagot, de már csak ezeknek az óriási száma miatt se garantálható, hogy mindet megtalálják, mielőtt a felhasználók elé kerülne. Ezért a cég a fejlesztőknek és maguknak a márkáknak a jelzéseit is várja, ha visszaélést tapasztalnak.

 

Forrás: index.hu

Archívum

Az okostelefon, mint csírahordozó mobileszköz

A személyi higiénia különösen felértékelődött napjainkban. Valószínűleg soha annyi kézfertőtlenítő nem volt még napi szinten használatban, mint manapság. Flakon, tubus, vagy kendő minden táskában egy-egy, a kabátzsebben, az íróasztalon, az autóban is egy, vagy éppen a neszeszert visszük mindenhova magunkkal, amiben persze kézápoló is van, hiszen a bőrt igénybe veszi a szokottnál gyakoribb kézmosás és kézfertőtlenítés. Mindennek az igyekezetnek azonban akkor van igazán értelme, ha azokat az eszközeinket is tisztán tartjuk és rendszeresen fertőtlenítjük, amiket napi szinten és gyakran használunk. Ezen eszközök közül is kiemelkedik a használatának gyakorisága és sokrétűsége miatt az okostelefon. Hiába a gondosan fertőtlenített kéz, ha az okostelefon nincs rendszeresen tisztítva és fertőtlenítve, hiszen a vírusok hordozójaként funkcionál. Nézzük meg hát miért is fontos tisztántartani és fertőtleníteni az okostelefont!

2020-11-17

Digitális kollégák és a biztonság, Home Office-ban

Azok számára, akik eleve otthonról dolgoznak, vagy a munkahelyükön virtuális munkakörnyezetben tartják a kapcsolatot a projektekben résztvevőkkel, nem annyira idegen a jelenlegi helyzet. Azok számára azonban, akiktől mindez távol áll, nem egyszerű megszokni azt, hogy mennyire ki vannak szolgáltatva a digitális „kollégák”, azaz a laptopok, tabletek, okostelefonok teherbírásának, sem pedig azt, hogy az egész életük fenekestől felfordult. Amikor dolgozunk, magától értetődő, hogy nem foglalkozunk otthoni dolgokkal. Hiszen, dolgozunk. Nem ugrunk haza mosogatni, vagy feltenni az ebédet, és azért sem, hogy a mosógépből a szárítógépbe átpakoljuk a ruhákat. A gyerekek iskolában, óvodában vannak, nem igénylik állandó felügyeletünket és nem hozzánk fordulnak a problémáikkal. A kényszerű home office éppen ezért nagyon is kényelmetlen és feszült szituációkat eredményezhet. Nézzük hát, hogyan tehetjük egyszerűvé azt, ami bonyolultnak látszik, és hogyan óvhatjuk meg mindeközben magunkat és extra terhelésnek kitett digitális eszközeinket.

2020-05-18

Egységes töltőportok lehetnek az EU-ban

 

Az Európai Parlament ez év elején vizsgálja meg annak a lehetőségét,

hogy hogyan lehetne egységesíteni a mobiltelefonok, tabletek, e-book olvasók és egyéb hordozható eszközök töltőportjait.

Ettől egyrészt csökkenteni szeretnék a keletkező elektronikai hulladék mennyiségét,

másrészt a polgárok életét is könnyebbé kívánják tenni.

Az EU becslései szerint évente óriású mennyiségű, 51 000 tonna elektronikus hulladék keletkezik a 28 tagállamban.

2020-02-05

Mit tegyünk, ha vízbe esett a mobiltelefon?

Bárkivel megtörténhet, hogy vizes lesz a mobiltelefon készüléke. Elázik egy zápor idején, beleesik a medencébe, valaki feldönt egy poharat és ráömlik a folyadék a telefonra stb. Néhány praktikus ötletet összeszedtünk, hogy mit tehetünk kétségbeesés nélkül.

2019-09-25

Lefekvés előtti mobilozás

Te is a telefonodat nyomkodod elalvás előtt? Rosszul teszed!

2018-12-03

Lépj velünk kapcsolatba